loader image
Niemcy
blat_kuchenny_dab_milanowka.jpg

Unieważniony Rekord Guinnessa

U nas taki nudny czas, bo jeszcze nie wakacje, ale już są ciepłe dni, kiedy nie można zostać w mieście, zwłaszcza w weekendy. Moja rada jest taka: nie czekaj na kolejny długi weekend ze świętami państwowymi czy kościelnymi, po prostu weź wolny piątek u swojego pracodawcy i ciesz się słońcem, kiedy tylko jest.

W tym wesołym miasteczku, promując edukację i promocję, można zobaczyć takie cuda jak: oryginalny 240-letni Dom Syberyjski, replikę bunkra z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, replikę 300-letniego dworu, oryginalne zagrody pierwszych osadników kaszubskich w Kanadzie oraz ciekawostki takie jak dom do góry nogami i największy na świecie fortepian, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2010 roku. Kolejnym rekordem Guinnessa w Szymbarku jest wystawa stolarki, a więc najdłuższa deska świata. Wykonany z potężnej daglezji rosnącej w kaszubskich lasach, ma ponad 36 metrów długości i jest prezentowany w specjalnym pomieszczeniu, w którym pełni funkcję blatu.

„Rozważ taką promocję” – mówi mi znajomy. To co? Najdłuższy blat kuchenny z dębu? Najwyższe drewniane schody? Parapet drewniany w wersji „gigant”? Dobry pomysł, mówię mu, ale bez entuzjazmu. Tłumy przybywają do Szymbarku. Gdzie znaleźć miejsce do prezentacji giganta i przyjmowania turystów? W domu? Być może gmina lub powiat ma taką lokalizację i chciałby mieć wykonany taki rekordowy drewniany blat łazienkowy do promocji naszej okolicy? Chyba że tak. Nie chcę mieć kolejki gości przed domem, ani ja, ani moja żona tego nie chcemy, a już na pewno nie sąsiedzi.
Rekordu więc na razie nie pobiję, a swoją drogą moje „oko” na dach domu jest chyba rekordowe, a wiele prac tworzonych przez moją pracownię jest tak wyjątkowych, niepowtarzalnych i oryginalnych, że aż promując mnie już do wymagających klientów, z innymi rekordami na razie się wstrzymam. W każdym razie gorąco polecam Dom do góry nogami w Szymbarku i na Kaszubach jako kraj – są fantastyczne.

2 komentarze w artykule “Unieważniony Rekord Guinnessa”

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top