loader image
Niemcy

My zrobimy wszystko w drewnie

Schody

My zrobimy wszystko w drewnie

Nasza oferta

Firma Stolarka Budowlana zajmuje się w produkcją z litego drewna. Stolarka Budowlana o nas. Producent parapetów drewnianych. Wytwarzamy schody drewniane, parapety drewniane, fronty meblowe i blaty kuchenne drewniane oraz blaty łazienkowe.  Stosowane przez naszą firmę gatunki drewna to: dąb, buk i jesion  (według dostępności).

Producent schodów specjalizuje się w schodach drewnianych na konstrukcji drewnianej, metalowej lub betonowej. Proponujemy schody w wersji z montażem u Klienta i gwarancją na całość prac, ale także wykonujemy części do samodzielnego montażu.

Każdy stosowany przez nas gatunek drewna jest odpowiedni do zastosowania w produkowanym przez nas asortymencie. Twardość, elastyczność i właściwe usłojenie drewna dębowego, bukowego, jesionowego czy jaworu gwarantują, że produkt będzie służył przez długie lata. 
Gatunki te różnią się kolorystycznie. Dzięki temu możemy zaproponować kolorystykę pod wystrój wnętrza.

Drewno dębowe ma odcień żółty, często z falującymi, wyeksponowanymi słojami. Dbamy, aby drewno było dobrane kolorystycznie bez wad i przebarwień.
Drewno bukowe jest bardzo jasne z mało widocznym usłojeniem. Cecha ta sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do wnętrz w stylu nowoczesnym (brak przebarwień, jednolity kolor). Nieznacznie przyciemnione linie na całej długości nadają drewnu bukowemu efektu naturalności. Efekt ten można pogłębiać przez zastosowanie lakierów chemicznych.
Drewno jesionowe jest podobne odcieniem do buka (bardzo jasne). Różni się strukturą usłojenia – nie zawsze idealnie równą, z możliwością występowania stylowych przebarwień oraz małych, zdrowych sęczków.

Drewno do naszych produktów jest specjalnie selekcjonowane

Od początku kładziemy szczególny nacisk na jakość oferowanych produktów i prac montażowych, stosując nowoczesne rozwiązania. U nas jakość to nie tylko slogan reklamowy, co potwierdzają setki zadowolonych klientów oraz liczne pozytywne opinie.
Do najlepszej jakości produktów i usług dokładamy to „coś“, co sprawia, że zaufało nam wielu Klientów. Rozumiemy, że dla wielu rodzin zakup schodówblatów kuchennych, frontów jest inwestycją na całe życie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była to inwestycja trafiona, a wybrane rozwiązania najlepsze z możliwych.

Drewno, którego używamy nie jest parzone, dzięki czemu zachowuje naturalny kolor drewna i nie ciemnieje. Przy takiej technologii istotne jest, aby drewno było idealnie wysezonowane. W naszej firmie drewno dojrzewa co najmniej rok. To sezonowanie zapewnia równomierne rozprowadzenie wilgoci i wyrównuje wewnętrzne napięcie w drewnie.

Po roku leżakowania drewno jest suszone. Bardzo ważna jest temperatura, w której drewno jest suszone – nie może przekraczać 50-60 stopni Celsjusza (w zależności od gatunku drewna). Suszenie trwa 40 dni. Drewno jest ogrzewane i chłodzone czterokrotnie. Stosowanie tego cyklu gwarantuje, że otrzymamy drewno pozbawione naprężeń, wolne od sił, które mogłyby w przyszłości wypaczyć produkt.

Nie używamy suszarek próżniowych, chociaż obecnie korzysta z nich większość firm. Stanowczo odradzamy stosowanie drewna z suszarek próżniowych. Suszenie w komorach próżniowych przyspiesza czas produkcji nawet do miesiąca od momentu ścięcia drzewa, ale pomija bardzo ważny etap wyżarzania drewna. Dzięki szybkiemu i niedrogiemu procesowi suszenia drewno z suszarni próżniowych jest tańsze, ma ciemniejszy odcień, ale nie jest wolne od naprężeń wewnętrznych (nie jest naturalnie wysuszone i zrelaksowane). Naszym zdaniem warto zainwestować w starszą i bardziej niezawodną metodę obróbki drewna, ponieważ w przyszłości materiał ten będzie narażony na działanie czynników takich jak słońce, woda czy ciepło kaloryferów.

Stosowane przez naszą firmę lakiery Sigma i Lemir Lakpur to produkty bardzo wysokiej jakości. Farbę natryskujemy czterokrotnie, a na każdy nasz produkt udzielamy 8-letniej gwarancji na ścieranie.

Lakiery stosowane w naszych produktach są bezbarwne. Nie oznacza to jednak, że odcień koloru drewna nie ulega zmianie. Po 4-krotnym spryskaniu uzyskujemy lekko żółtawy odcień drewna. To najjaśniejsze lakiery, które gwarantują wysoką jakość. Nie używamy tanich farb wodnych, które dają jaśniejszy kolor, ale szybko się ścierają. (Typowe lżejsze farby wodorozcieńczalne to Dulux lub Domalux. Producent tych farb nie gwarantuje powłoki i ścieralności.)

Drewno użyte w naszych produktach do długości 120 cm jest lite, co oznacza, że ​​jest klejone tylko na całej długości. Wszystkie produkty wykonane z drewna dębowego lub jesionowego o długości powyżej 120 cm są klejone krzyżowo, co zapewnia bezpieczną konstrukcję, która zapewnia płaskość nawet bardzo dużych powierzchni. Nasze wyroby klejone są na prasie hydraulicznej o nacisku 10T wodoodpornym klejem dwuskładnikowym D4 dostosowanym do warunków atmosferycznych.

Nasze główne usługi stolarskie jakie oferujemy to parapety drewniane, schody drewniane, stopnie schodowe, drewniaki, regały drewniane, listwy przypodłogowe, poręcze, drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne, blaty kuchenne i łazienkowe z litego drewna.

Realizacje

Zobacz więcej
drewno-kolo@2x.webp
Katalog

[683 KB]

Scroll to Top