loader image
Niemcy
Group-69@2x.webp

Drewno księżycowe – naukowo udowodniona magia

Słyszeliście kiedyś o Moonwood? Stara tradycja głosi, że drewno ścinane zimą, tuż po pełni księżyca, ma niezwykłe właściwości. Brzmi to trochę jak jakaś magia, ale współcześni naukowcy potwierdzają wyjątkową wytrzymałość tego drewna. Ostatnio miałam przyjemność realizować duże zamówienie z tego super materiału.

Klient sam dostarczył materiał i stwierdził, że są to pozostałości po budowie domu, które zamierzał wykorzystać na drewnianą elewację księżycową. Praca z materiałem, o którym legendy i badania naukowe wykazały, że wytrzyma dłużej niż zwykły materiał, niż przypadkowo ścięte drewno, bez magicznego wpływu światła księżyca, sprawiła mi przyjemność. Podobno w starożytnym Rzymie statki budowano tylko z tego drewna, a domy z niego wytrzymywały silniejsze trzęsienia ziemi.

Czytałem też gdzieś, że mnisi buddyjscy wybierali takie drewno do budowy swoich świątyń zwanych pagodami, oraz że najstarsze pagody, które mają kilkaset lat, zwłaszcza w Japonii, są budowane z tego księżycowego materiału
Zlecenie przyjąłem iz szacunkiem jakim zawsze darzę drewno wykonałem go z drewna dostarczonego przez klienta: stół z litego drewna księżycowego, blaty kuchenne z drewna księżycowego, schody z drewna księżycowego, parapety drewniane i wiele innych perełek. Oprócz wyjątkowych cech, których nie widać gołym okiem, o dostarczonym materiale mogę powiedzieć, że był to wysokiej jakości dąb, mój ulubiony.

Zapraszamy na naszą stronę w polsce www.stolarka-budowlana.com w niemczej www.wunder-ausholz.de lub www.francji mervelles-enbois.fr

Znajdziecie dużo różnych wpisów w blogu, nakierujemy na facebook.com/stolarka-budowlana 

1 komentarz w artykule “Drewno księżycowe – naukowo udowodniona magia”

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top