loader image
Niemcy
blat.jpg

Cegła i drewno – niezbędny zestaw

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno? Niekoniecznie, bo z niczym nie można przesadzać, moda na boazerię się skończyła, nikt już nie chce mieszkać w drewnianej skrzyni, teraz nadchodzi epoka cegieł i to mnie jako stolarza nie martwi.
Cegła powraca w modzie wśród projektantów wnętrz, jakby piwo rzemieślnicze było hitem sezonu. Cegła oczywiście nie tylko na kominek, całe ściany z cegły, murowane kuchnie, łazienki, wyspy kuchenne i co tam jeszcze zapragniemy. Cegła jest praktyczna, trwała, ciepła i elegancka, a przy tym oryginalna i pokazuje dobry gust. To, co najbardziej podoba mi się w tego typu cegłach we wnętrzach, to fakt, że cegły najlepiej nadają się do drewnianych akcesoriów. Cegła sama w sobie to zimna ściana, zamek krzyżacki, piwnica i loch, ale jeśli dodamy do tego piękne drewniane blaty, drewniane parapety, drewniane drzwi szaf i szaf, drewniane podłogi, to nasze ceglane wnętrze stanie się klasykiem, który chcę tam mieszkać.

Naturalnym rozwiązaniem jest oczywiście odkrycie ceglanego muru, czyli materiału, z którego zbudowany jest mur, jest to wręcz obowiązkowe, w starych kamienicach, ceglanych, loftach, tu nie ma dyskusji, odkrywamy Cegłę i ją prezentujemy z litym drewnem najlepiej pasuje ceglano-dąb, ale wszystkie wariacje mogą się przydać i oczywiście warto poeksperymentować z lżejszymi wariantami, jeśli ktoś ma ochotę itp.

Ale co jeśli nasz dom nie jest zbudowany z cegły, jest nowy lub mieszkanie jest z płyty betonowej, czy musimy zrezygnować z murowanego wnętrza? Nie, ponieważ istnieją okładziny ścienne z cegły, które można kupić w dowolnym odcieniu, grubości, rozmiarze i np. z niewypolerowaną fugą, która nadaje im charakteru. Można też kupić płytki, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, a takie płytki i fornir najlepiej komponują się również z elementami drewnianymi. Poza tym cegła plus drewno to świetny pomysł do łazienek, ponieważ cegła charakteryzuje się znakomitą odpornością na wilgoć i zmiany temperatur.

Jako okleinę możesz wybrać cegłę o jakiej marzyliśmy, nową, starą patynowaną, w dowolnym odcieniu. Ale co by było, gdybyśmy byli szczęśliwymi mieszkańcami prawdziwego murowanego domu? Czy można zmienić odcień lub teksturę? Cegły można i należy lakierować, do tego są lakiery, które nie pozostawiają połysku. Mineralną farbą elewacyjną można również pomalować powierzchnię ściany z cegły.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top